Juventus arrin marrëveshje me futbollistin që pak kush e njeh – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Juventus arrin marrëveshje me futbollistin që pak kush e njeh

10:51 | 29 Maj 2019

Ka raportime që Juventusi ka rënë dakord për një marrëveshje prej 15 milionë eurosh me yllin e Sassuolos,mbrojtësin e Turqisë, Merih Demiral.

Sipas Tuttomercatoweb, Goal.com dhe më shumë, dy klubet arritën një marrëveshje sot dhe ai do të nënshkruajë një kontratë pesë-vjeçare pasi të kthehet nga detyra ndërkombëtare, përcjell ORAinfo.

Demiral është vetëm 21 vjeç dhe me Sassuolo u bashkua nga Alanyaspor në janar. Ai shënoi dy gola në 14 paraqitjet e Serie A, duke përfaqësuar Fenerbahce, Alcanenense dhe Sporting CP në karrierën e tij.

Juventusi ngriti 15 milionë euro duke shitur Riccardo Orsolini në Bolonjë, përsëri pas kredisë së tij me opsionin për të blerë./ORAinfo/

Komento: