Juventus – Bologna, janë publikuar formacionet zyrtare – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Juventus – Bologna, janë publikuar formacionet zyrtare

15:04 | 24 Shkurt 2019

Do të zhvillohet ndeshja mes Juventusit dhe Bolognas.

Juventusi do të luajë me një treshe sulmuese të pazakontë kundër Bolognës në Serie A.

Massimiliano Allegri ka vendosur t’ia besojë një vend në krahun e djathtë të sulmit Joao Cancels, mbrojtësit të djthatë, bashkë me Cristiano Ronaldon dhe Mario Mandzukicin.

Juventusi i shkon Bolognës në një ndeshje të vlefshme për kampionatin italian, me synimi që ta ruajë ecurinë e përkryer pa humbje në ligë, 23 fitore dhe tri barazime deri tani.

Pas humbjes 2:0 kundër Atletico Madridit në udhëtim në ndeshje e parë të 1/8 së finales në Ligën e Kampionëve, Juve kërkon t’i kthehet fitores ndaj Bolognës.

Takimi nis në orën 15:00.

Formacionet zyrtare të të dy skuadrave:

Bologna:

Juventus:

Komento: