Juventus dhe Bayern Munich në ‘luftë’ për yllin e Romës – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Juventus dhe Bayern Munich në ‘luftë’ për yllin e Romës

12:51 | 23 Prill 2019

Nicolo Zaniolo është një nga talentet më të ndritshme në Evropë dhe ka një sezon shumë pozitiv për Romën, të cilët janë të etur për të rinovuar kontratën me ish lojtarin e Interit në Stadio Olimpico, pavarësisht nga interesa nga klube të ndryshme, përfshirë Juventusin ose Bayern Munichun.

Megjithatë, ka disa probleme në këtë kuptim, përcjell ORAinfo.

Siç është raportuar nga Il Messaggero, Giallorossi ofrojnë 1.7 milionë euro plus shpërblime dhe një kontratë deri në 2024.

Ndërkohë, ndërkombëtarja italiane nuk dëshiron të zgjasë marrëveshjen aktuale (2023) por kërkon një përmirësim të pagave deri në më shumë se 2 milionë euro për sezon. /ORAinfo/

Komento: