Juventus dhe Real Madrid bëjnë shkëmbimin e madh

11:37 | 12 Janar 2019

Ndërsa Juventusi vazhdon ndjekjen e Isco, Real Madrid po kërkon Paulo Dybala në një marrëveshje shkëmbimi.

Tuttosport raporton se bardhezinjtë mezi maskuan interesin e tyre në Spanjë, duke shpresuar që të bëjnë maksimumin e zhgënjimit të tij të dukshëm në Bernabeu, përcjell ORAinfo.

26-vjeçari është zvogëluar kryesisht në paraqitjet zëvendësuese këtë sezon dhe situata nuk ka ndryshuar sigurisht që kur Santiago Solari mori si trajner nga Julen Lopetegui, .

Ndërsa Juventus shpreson të bëjë maksimumin e këtij acarimi për të nxitur një transferim, Real Madridi është ende i zemëruar me ta marrë mënyrën se si Cristiano Ronaldo u tundua në Torino.

Nëse ata do të lejojnë Isco të largohet dhe të përforcojnë më tej kampionët e Ligës së Kampionëve Juventus, atëherë Merengues do të kërkojnë Dybala si pjesë të marrëveshjes.

Ndërsa vlera e transferimit të Isco-s është vlerësuar në 80 milion euro, Dybala besohet të jetë me vlerë të paktën 100 milionë euro.

Kandidatë të tjerë në çdo shkëmbim do të ishin Alex Sandro dhe mesfushori Miralem Pjanic. /ORAinfo/

Komento: