Juventus e largon këtë futbollist – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Juventus e largon këtë futbollist

14:37 | 06 Shkurt 2019

Juventusi ka filluar që ta pastrojë skuadrën.

Stefano Sturaro është lojtar i Genoas. Mesfushori në fakt u transferua te kuqeblutë gjatë merkatos të janarit por tashmë është bërë zyrtare.

Deklarata e Juventusit: “Juventus Football Club” njofton se, pas paraqitjes së kushteve të kontratës është marrë detyrimi përfundimtar i blerjes nga Genoa i lojtarit Stefano Sturaro kundrejt shumës prej € 16.5 milion euro e cila do të paguhet me këste në katër vitet e ardhshme”.

Ndërkohë ky do të jetë një rikthim për Sturaron tek Genoa. Pasi më parë ai ka luajtur dhe në vitet 2012-2014.

Komento: