Juventus e lë pa koment Chiellinin, ka gjetur zëvendësuesin e tij

19:55 | 14 Dhjetor 2018

Mbrojtësi i Ajaxit, Matthijs de Ligt, duket se do të bashkohet me Juventusin vitin e ardhshëm, me një ofertë prej 80 milion euro (£ 72m, 90 milion dollarë) në tavolinë përcjell ORAinfo.

Barcelona gjithashtu kishte deklaruar interesin e tyre në yllin 19-vjeçar dhe u takua me përfaqësuesit e tij kohët e fundit, por ata nuk janë në gjendje të përputhen me një ofertë kaq të madhe – sipas Diario Sport.

Juventusi beson se De Ligt mund të jetë pasardhësi afatgjatë i Giorgio Chiellinit, pasi ai i afrohet viteve të muzgut të karrierës së tij në 34 vjeç./ORAinfo/

Komento: