Juventus i rekordeve – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Juventus i rekordeve

13:02 | 26 Dhjetor 2018

Juventusi është më i fortë se kurrë.

Pra, ajo u përcaktua shpesh në një debat që ka qenë që prej verës së kaluar, pikërisht nga dita kur Cristiano Ronaldo u transferua në Torino.

Bardhezinjtë janë gati të mbyllin një rekord 2018, një vit i çmendur në aspektin e statistikave përcjell ORAinfo.

Dhe mbrojtja është në qendër të vëmendjes. Në vitin 2018, Juventusi skuadra e Massimiliano Allegrit ka luajtur 36 ndeshje duke fituar 31, e cila është një rekord evropian dhe ka pranuar vetëm tetë gola.

Por kjo nuk përfundon këtu. Ka ende rekordin e pikëve në 5 kampionatet e para në Evropë – nga 49 pikë nga 51 të disponueshme në 17 ndeshjet e sezonit 2018/19.

Dhe sot, Juventusi do të përballet me Atalantën duke kërkuar përmirësimin e mëtejshëm të këtij rekord, por kryesisht duke synuar suksesin në Ligën e Kampionëve në fund të sezonit, siç tregohet dje nga trajneri Allegri./ORAinfo/

Komento: