Juventus ia jep goditjen e madhe Barcelonës

14:01 | 19 Dhjetor 2018

Barcelona thuhet se është e interesuar të transferojë Daniele Rugani, por Juventusi është gati ta lidhë atë me një kontratë të re përcjell ORAinfo.

Barça ka nevojë për përforcime mbrojtëse pas lëndimeve ndaj Thomas Vermaelen dhe Samuel Umtiti dhe Sport thotë se ata duan një marrëveshje kredie për Ruganin me një mundësi për të blerë.

24-vjeçari ka luajtur vetëm pesë herë për Juve këtë sezon, por Goal.com zbulon se bardhezinjtë ende ‘besojnë’ në të dhe se një marrëveshje e re deri në vitin 2023 ./ORAinfo/

Komento: