Juventus jep lajmin e madh para ndeshjes me Frosinonen – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Juventus jep lajmin e madh para ndeshjes me Frosinonen

19:03 | 15 Shkurt 2019

Giorgio Chiellini, Leonardo Bonucci, Paulo Dybala, Mario Mandzukic dhe Cristiano Ronaldo pritet të fillojnë për bianconerët, në ndeshjes Juventus në Frosinone.

Chiellini ka dalë jashtë aksionit që nga çalimi gjatë humbjes 3-0 të Kupës së Italisë në Atalanta më 30 janar përcjell ORAinfo.

Ai kthehet në fillim të XI, ndërsa Bonucci nuk ka qenë i pranishëm që nga shtrëngimi i këmbës së tij kundër Lazios më 27 janar.

Andrea Barzagli është në stol, kështu që mbrojtja e plotë e BBC është ende e mundur.

Miralem Pjanic, megjithatë, është i qetë, me Mattia De Sciglio që hyn për pezullimin e Alex Sandro, Douglas Costa dhe Juan Cuadrado të plagosur.

Formacionet e mundeshme:

Juventusi: Szczesny; Cancelo, Bonucci, Chiellini, De Sciglio; Khedira, Emre Can, Bentancur; Dybala, Ronaldo, Mandzukic

Frosinone: Sportiello; Goldaniga, Salamon, Capuano; Zampano, Chibsah, Maiello, Cassata, Beghetto; Ciano, Ciofani

Komento: