Juventus jep lajmin e madh – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Juventus jep lajmin e madh

17:18 | 01 Shkurt 2019

Mario Mandzukic është kthyer në skuadrën e Juventusit për ndeshjen e tyre të Serie A kundër Parma të shtunën, përcjell ORAinfo.

Mandzukic kishte frikë të dilte për muaj me një lëndim të kofshës, por sulmuesi e ka mbajtur fjalën e tij dhe i bashkohet Cristiano Ronaldos, Paulo Dybala, Douglas Costa, Moise Kean dhe Federico Bernardeschi në sulmin e Juventusit.

Megjithatë, Bonucci dhe Chiellini – siç pritej – nuk janë të përfshirë për sfidën kundër Parmës pasi ata fillojnë rikuperimet e tyre përkatëse nga problemet e kyçit.

Zëvendësimi i tyre është Martin Caceres, i cili paraqitet për herë të parë në një skuadër të ndeshjeve që kur kthehet nga Lazio.

Skuadra e Juventusit për Parma: Szczesny, Perin, Pinsoglio; De Sciglio, Caceres, Alex Sandro, Cancelo, Rugani, Spinazzola; Pjanic, Khedira, Matuidi, Emre Can, Bentancur; Ronaldo, Dybala, Douglas Costa, Mandzukic, Kean, Bernardeski

Komento: