Juventus jep lajmin katastrofal para ndeshjes me Milanin – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Juventus jep lajmin katastrofal para ndeshjes me Milanin

20:27 | 13 Janar 2019

Juventusi e mposhti Bolonjën 2-0 në Coppa Italia mbrëmjen e djeshme dhe tani kanë kthyer vëmendjen e tyre ndaj përplasjes së Supercoppa Italiana të së mërkurës kundër AC Milan.

Milani gjithashtu fitoi në Coppa Italia dje, pasi që Patrick Cutrone shënoi dy gola në kohë shtesë për të dërguar Rossonerët tutje, përcjell ORAinfo.

Por Zonja e Vjetër, po ka probleme me lëndimet e lojtarëve.

Juventusi, në një deklaratë zyrtare në faqen e tyre të internetit, ofroi të dhënat për Joao Cancelo, Daniele Rugani dhe Mehdi Benatia.

“Cancelo dhe Rugani kanë zhvilluar trajnime të pjesshme me ekipin, ndryshe nga Medhi Benatia, i cili para ndeshjes së mbrëmë kishte një pakënaqësi muskulore me absorbuesin e gjatë të kofshës së djathtë”, thuhet në njoftim./ORAinfo/

Komento: