Juventus me “Plan B”, gjen zëvendësin e Pogbas – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Juventus me “Plan B”, gjen zëvendësin e Pogbas

20:37 | 31 Maj 2019

Juventusi, ka qenë i lidhur me një lëvizje për mesfushorin e Manchester United, Paul Pogba pothuajse që kur ai së pari la Bianconerët në favor të një rikthimi në Premier Ligë.

Pogba filloi karrierën e tij në Manchester United, përpara se të transferohej te Juventusi dhe të bënte një emër për veten, përpara se të kthehej në Manchester United; ku ai tani është i lidhur me një tjetër kthim në një klub të mëparshëm, përcjell ORAinfo.

Megjithatë, Juventusi thuhet se po konsideron një alternativë ndaj Pogba; një që do të kushtonte vetëm një pjesë të vlerës së francezit.

Mesfushori i Empolit, Hamed Traore ka gjasa të largohet nga klubi pas rënies së tyre nga Serie A dhe pas një lëvizjeje të propozuar ndaj Fiorentinës duket se ka rënë, Juventusi mund të fitojë mundësinë për të nënshkruar një mesfushor të ri të talentuar i cili tashmë është duke tërhequr krahasime me të dy Pogba dhe ylli i Chelseat N’Golo Kante./ORAinfo/

Komento: