Juventus merr lajmin e zi – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Juventus merr lajmin e zi

19:01 | 05 Shkurt 2019

Corriere dello Sport raportoi të martën në mëngjes se Costa kishte pësuar një lëndim gjatë ndeshjes me Parma në ndeshjen 3-3 të Juventusit dhe klubi që nga ajo kohë ka njoftuar se gjendja e tij do të “monitorohet çdo ditë”.

Gazeta shkruante gjithashtu se braziliani mund të humbasë dy ndeshjet e ardhshme të bardhezinjve të Serie A kundër Sassuolo dhe Frosinone përcjell ORAinfo.

Megjithatë, ka një lajm më të mirë për Federico Bernardeschi, i cili u trajnua normalisht pas kapërcimit të një goditjeje në brinjën e tij, ndërsa Leonardo Spinazzola bëri disa trajnime të lehta, pasi kishte marrë një trokitje në këmbën e majtë të këmbës kundër Parma./ORAinfo/

Komento: