Juventus merr lajmin e zi

21:39 | 12 Janar 2019

Ka njoftime që Mario Mandzukic mund të jetë jashtë fushës për një muaj, duke vënë në rrezik sulmuesin e Juventusit për t’u përballur me Atletico Madrid përcjell ORAinfo.

Ylli i Kroacisë u tërhoq gjatë trajnimit të enjten dhe Max Allegri pranoi se perspektivat e një rikthimi të shpejtë nuk ishin të mira.

Sipas thashethemeve të fundit, ka frikë se ai ka një lezion në bicep femor të kofshës së tij të djathtë.

Mund të jetë mjaft e keqe pasi që nevojitet një muaj për tu rikuperuar dhe kjo do të ishte një problem i madh për Bianconerët.

Ata do të përballen me Atletico Madridin në raundin e Ligës së Kampionëve në 16 me 20 shkurt.

Kjo lëndim është një tjetër arsye pse Juventusi po refuzon të lejojë adoleshentin përpara Moise Kean të dalë në hua në janar.

Juan Cuadrado është përjashtuar për tre muaj me një lëndim menisk dhe kërc në gjurin e tij./ORAinfo/

Komento: