Juventus në krizë, largohen 3 yjet e skuadrës. – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Juventus në krizë, largohen 3 yjet e skuadrës.

21:31 | 21 Janar 2021

‘Çarje’ tek Juventus, largohen 3 yjet e skuadrës.

Kriza që pati Juventus javët e fundit duke se nuk është asgjë nga ajo që pritet të ndodhë në të ardhmen e afërt ku 3 largime të mëdha po bëhen gati që të ndodhin nga Zonja e Vjetër.

Me fitoren 2-0 ndaj Napolit, Andrea Pirlo siguroi trofeun e tij të parë me skuadrën e Juventusit mirëpo një gjë e tillë nuk e ka bindur Agnellin që të ndalë kërkimet për një emër të ri për stolin e skuadrës së tij.

Por përveç tij nga Torino priten që të largohen edhe Paolo Dybala dhe Sami Khedira që nuk janë më në planet e skuadrës.

Agnelli tashmë ka kontaktuar me Massimiliano Allegrin dhe rruga e ndarjes mes Juves dhe Pirlos duket shumë e afërt.

Komento: