Juventus po e transferon lojtarin 300 milionësh

15:46 | 01 Janar 2019

Gjigantët italian Juventus thuhet se janë në garë për të nënshkruar me James Rodriguez dhe Iscon.

Rodriguez është vendosur të mos zgjasë qëndrimin e tij në Bayern Munchen përtej marrëveshjes së tij dyvjeçare në klub, që do të thotë se do të kthehet në Real Madrid.

Pas kësaj, ai pritet të largohet nga Los Blancos, përcjell ORAinfo.

Isco, nga ana tjetër, në verë po kërkon të kalojë të një klub i ri.

Tuttosport deklaron se drejtori sportiv i Juve Fabio Paratici do të takohet me Jorge Mendes dhe Giovani Branchini në Globe Soccer Aëards të javës së ardhshme në Dubai dhe kjo mund të çojë në bisedime rreth James Rodriguez.

Sa i përket ISCO, ai ka thënë tashmë se nuk do të largohet në janar, por dalja e tij verore e mundshme nuk është përjashtuar në këtë pikë nga askush.

Thuhet se Real nuk do t’i japë ofertave askujt nën vlerën prej 300 milionë euro. /ORAinfo/

Komento: