Juventus prezanton përforcimin e ri – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet
Lajmet e fundit
6 °C

Juventus prezanton përforcimin e ri

18:43 | 13 Gusht 2019

Juve ka prezantuar përforcimin e ri.

Në shtëpinë e Juventus ka qenë dita e Danilo-s. Ish-mbrojtësi i krahut i Manchester City dhe Real Madrid është prezantuar para tifozëve të rinj në konferencë për shtyp.

Përshtypjet e para – “Janë shumë të mirë, për mua ka qenë një pritje e nxehtëdhe jam ndier mirë që nga ditët e para. Në fushë gjërat do të shkojnë akoma më mirë”.

Alex Sandro – “Gjatë negociatave kam folur shpesh me Alex Sandro-n, ka qenë shumë i rëndësishëm për mua. Ma kë dhënë informacione te sakta. Ka qenë shumë e rëndësishme të kisha një mik si ai. Ka patur një rol vendimtar dhe do të jetë gjithmonë e më shumë në vazhdim “.

Ronaldo – “Kam folur edhe me Ronaldo-n para se të vija këtu, kemi bërë pak shaka. I kam thënë se doja numrin 7, po se ishte zënë… Më ka pritur me buzëqeshje, kë thënë se është një klub i mrekullueshëm. Është shumë stimuluese të dish se do të luash në krah të një lojtari të atij niveli”.

Juventus brazilian – “Nëse nuk është një klub me traditë braziliane, kjo duhet të ndryshojë, me gjithë respektin për të gjithë. Grupi i brazilianëve mund të jetë i rëndësishëm, shpresoj ta bëj Juven pak më braziliane me Douglas Costa dhe Alex Sandro”.

Komento: