Juventus-Roma, befasi në formacionet zyrtare – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Juventus-Roma, befasi në formacionet zyrtare

19:54 | 22 Dhjetor 2018

Juventusi dhe Roma kanë publikuar tashmë formacionet zyrtare për ndeshjen e radhës në Serie A.

Zonja e Vjetër është nikoqire e Giallorossëve në ndeshjen e vlefshme për javën e 17-të të Serie A, e cila zhvillohet në Allianz Stadium nga ora 20:30.

Skuadra e Massimiliano Allegrit nuk di për humbje në këtë sezon në kampionat dhe pret fitoren e radhës para tifozëve të tyre.

Në anën tjetër, Roma është larg formës së sezoneve të kaluara dhe do të ishte e kënaqur me një barazim nga ky udhëtim i vështirë.

Trajnerët e të dyja skuadrave kanë vendosur të startojnë me formacionet më të mira të mundshme.

Juventus: Szczesny; De Sciglio, Bonucci, Chiellini, Sandro; Bentacur, Pjanic, Matuidi; Dybala, Mandzukic, Ronaldo.
Roma: Olsen; Santon, Manolas, Fazio, Kolarov; Cristante, N’Zonzi; Cengiz, Zaniolo, Florenzi; Schick.

Komento: