Juventus shokon Milanin me lajmin e fundit

16:21 | 11 Janar 2019

Joao Cancelo, do të bëjë rikthimin e tij në Supercoppa të javës së ardhshme kundër Milanit, ka konfirmuar bosi i Juventusit, Max Allegri përcjell ORAinfo.

Cancelo nuk ka luajtur qëkur Juventusi fitoi 1-0 kundër Interit më 7 dhjetor dhe iu nënshtrua një operacioni për të riparuar kërcionin e grisur në gjurin e tij të drejtë një javë më vonë.

Operacioni ishte një sukses dhe portugezët kaloi periudhën festive duke u rikuperuar.

“Në të djathtë, De Sciglio do të luajë. Cancelo? Ai do të kthehet në Supercoppa, “Allegri tha para Coppa Italia të Bianconerëve të 16-të me Bolonjë të shtunën./ORAinfo/

Komento: