Juventus shokon, po e rrëmben “dështakun” e Arsenalit

16:28 | 23 Dhjetor 2018

Juventusi u bashkua me garën për të nënshkruar mesfushorin e Arsenalit, Aaron Ramsey , pasi që e ardhmja e Uellsanit tani duket se pothuajse është i sigurtë se do të largohet , raporton Gianluca Di Marzio përcjell ORAinfo.

Paris Saint-Germain kishte dalë gjithashtu si kandidat për të marrë Ramsey kur marrëveshja e tij në Arsenal skadon në verë, por lojtari thuhet se nuk është i bindur në mundësinë e bashkimit me kampionët e Ligës 1 dhe Italia tani duket një destinacion më i mundshëm.

Juve gjithashtu po mbajnë sytë në Iscon e Real Madridit por edhe Man City gjithashtu ka shprehur interesim për nënshkrimin e tij nëse Real vendos ta shesë./ORAinfo/

Komento: