Juventus synon transferimin e yllit të PSG-së – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Juventus synon transferimin e yllit të PSG-së

23:50 | 14 Shkurt 2020

Skuadra e Juventusi synon transferimin e yllit të PSG-së.

Juventus është vënë pas shërbimeve të Mauro Icardi.

‘Zonja e vjetër’ do të motivojë skuadrën e PSG që të nënshkruajë me Mauro Icardi gjatë kësaj vere, kështu që ata të kenë mundësi ta blejnë kartonin e tij, bën të ditur ‘Sportmediaset’.

Ylli argjentinas është në huazim te Paris Saint Germain, dhe skuadra franceze ka opsionin për të blerë lojtarin në fund të sezonit.

Gjiganti i Ligue 1 nuk janë akoma 100% të bindur për ta blerë lojtarin, por Juve shpreson se mund të ketë ndikim.

Plani i Juventus është që të sigurojnë shërbimet e Icardi, duke dërguar Miralem Pjanic në Paris, si pjesë këmbimi.

Komento: