Juventus – Van de Beekun, lajm befasuese nga Anglia – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Juventus – Van de Beekun, lajm befasuese nga Anglia

09:48 | 27 Nëntor 2020

Gjiganti i Serie A e dëshiron në formë huazimi holandezin me opsionin e blerjes.

Juventus është duke e monitoruar situatën e Donny van de Beek te Manchester United.

Holandezi vazhdon të presë për të fituar një vend në 11-she, s’ka startuar në Premierligë që kur u transferua nga Ajaxi afatin kalimtar të verës.

Tashmë ai mund të jetë duke e menduar largimin nga ‘Old Trafford’ dhe sipas CalcioMercato, Juve do të tentojë ta ribashkojë me Matthijs de Ligt.

‘Zonja e Vjetër’ e dëshiron atë në formë huazimi me të drejtën e blerjes për 35 milionë euro.

Komento: