Juventus vjen me transferim të “çmendur” nga Barcelona – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Juventus vjen me transferim të “çmendur” nga Barcelona

14:00 | 06 Janar 2019

Juventusi, është i gatshëm të sigurojë shërbimet e futbollistit të Barcelonës Jordi Alba, raportojnë mediat në Itali.

Tuttosport pretendon se ekipi i Torinos shpreson të rrëmbejë atë pasi që Alba ka një paqëndrueshmëri në Campin Nou, pasi 29-vjeçari nuk arriti të binte dakord me një kontratë të re me Barcën gjatë mohimeve të tyre të fundit përcjell ORAinfo.

Megjithatë, Zonja e Vjetër do të përballet me përfundimin nga Manchester United dhe City, të cilët gjithashtu janë të interesuar për Alba./ORAinfo/

Komento: