Juventusi bën hapin e madh, e shet yllin e skuadrës me ҫmim të pabesueshëm – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Juventusi bën hapin e madh, e shet yllin e skuadrës me ҫmim të pabesueshëm

23:12 | 28 Janar 2019

Juventusi tashmë edhe zyrtarisht e ka bërë largimin e Medhi Benatias.

Juventusi dhe klubi nga Katari kanë arritur marrëveshje në vlerë 10 milionë euro për qendërmbrojtësin maroken.

Benatia i bëri 59 paraqitje për bardhezinjtë gjatë një qëndrimi dyvjeçar e gjysmë në Torino, duke i fituar dy tituj të Serisë A dhe duke arritur një herë në finale të Ligës së Kampionëve.

Megjithatë, 31-vjeçari e humbi vendin e titullarit në Juve pas rikthimit të Leonardo Bonuccit verën e kaluar.

Marokeni do të zëvendësohet nga Martin Caceres, i cili tashmë i ka kaluar testet mjekësore me Juven.

Komento: