Juventusi i dërgon mesazh yllit të Real Madriditit

12:02 | 11 Janar 2019

Ylli i Real Madridit është i pakënaqur me kohën e tij me trajnerin Santiago Solari dhe Juventusi po e monitoron situatën shumë afër.

Spanjolli ishte objektivi i parë i transferimit të Max Allegrit kur taktikanti italian mori përsipër Juventusin në vitin 2014, përcjell ORAinfo.

Manchester City mbetet gjithashtu në pozitë të mirë, por Juventusi ka filluar kontakte me disa ndërmjetës të afërt me lojtarin.

Isco është tërhequr nga interesi i Juventusit dhe të dy Allegri dhe Paratici janë të vendosur të përpiqen të nënshkruajnë me lojtarin në fund të sezonit, veçanërisht nëse ai do të shtyjë të largohet nga Bernabeu.

Bisedimet zyrtare midis klubeve nuk kanë filluar akoma dhe për momentin është gjithashtu e vështirë të emërohet një etiketë çmimesh për spanjollin.

Ka, megjithatë, disa lojtarë të Juventusit që kishin qenë të lidhur me Real Madridin në të kaluarën.
Ndoshta disa prej tyre mund të përfshiheshin në një marrëveshje shkëmbimi gjatë verës.

Isco kurrë nuk ka qenë kaq i afërt për të lënë Real Madridin, kështu që Juventusi kurrë nuk ka qenë aq i vendosur për të siguruar shërbimet e tij. /ORAinfo/

Komento: