Juventusi ia jep lajmin e zi Milanit

18:04 | 23 Janar 2019

Juventusi njoftohet se u takua me agjentin e Medhi Benatia sot dhe i tha atij të harrojë për një largim të janarit në drejtim të Milanit, Arsenalit ose kudo tjetër.

Mbrojtësi ka qenë gjithnjë e më i pakënaqur në mungesën e kohës së lojës dhe pritet të largohet në fund të sezonit gjithsesi përcjell ORAinfo.

Sipas Calciomercato.com, Benatia dhe agjenti i tij u takuan me drejtuesit e Juventusit këtë pasdite.

Ai kërkoi që të shitet, por klubi përsëriti qëndrimin e tij se me Andrea Barzagli jashtë për disa muaj për shkak të lëndimit, ata nuk mund të lejojnë që 31 vjeçari të shkojë.

Ishin të interesuar nga lojtarët e Olympique Marseille dhe Arsenal, pasi Gunners e donin atë në shkëmbim të pjesshëm për të lënë Aaron Ramsey të shkojë gjashtë muaj më herët./ORAinfo/

Komento: