Juventusi ia ka “frikën” këtij lojtari të Milanit

11:09 | 14 Janar 2019

Alex Sandro, ka paralajmëruar Juventusin për të mbajtur një sy në sulmuesin e Milanit, Gonzalo Higuain.

Higuain humbi një penallti në takimin e tij të parë me Juve si një lojtar i Milanit më herët në sezonin, por Alex Sandro beson se Juve do të dalë triumf në këtë sfidë përcjell ORAinfo.

“Finalja është gjithmonë një lloj i ndryshëm i lojës”
“Është gjithmonë një ndeshje me një këmbë dhe është një lojë që është afër kthimit tonë nga pushimet e dimrit, kur ne duhet dhënë 100%”

“Ata kanë një bazë dhe kulturë tjetër tifozerie , por unë mendoj se do të jetë një finale e mirë. Mendoj se Higuain dëshiron të ketë një ndeshje të madhe kundër nesh, por gjithashtu duhet të jemi të kujdesshëm ndaj lojtarëve të tjerë të Milanit.

“Ata gjithashtu kanë Paqueta, i cili është një lojtar i mirë sepse teknikisht ai është shumë i fortë”, ka thënë Sandro./ORAinfo/

Komento: