Juventusi ia terron Interin me vendim e fundit

19:06 | 12 Janar 2019

Juventusi ka paraqitur zyrtarisht një tjetër apel për të hequr titullin e Serie A 2005-06 të cilën e rrëmbeu Interi.

Në skandalin e Calciopolit të vitit 2006, Bianconerët kishin revokuar dy Scudetton 2004-05 nuk u vlerësua, ndërsa titulli 2005-06 u dorëzua në vendin e tretë Interit përcjell ORAinfo.

Kjo për faktin se Milani, i cili kishte përfunduar i dyti, ishte gjithashtu i lidhur me pikat në gjyq, së bashku me Lazio, Fiorentina, Reggina dhe Arezzo.

Juventusi ka pasur disa apele të ndryshme për të rikthyer titujt, ose të paktën trofeun e mëvonshëm të marrë nga rivalët e tyre Inter.

Pasi veprimi më i fundit ligjor u refuzua, sot klubi zyrtarisht paraqiti një apel tjetër në tribunalin e Kolegjit të Garancisë dello Sport./ORAinfo/

Komento: