Juventusi ia jep lajmin e madh Milanit – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Juventusi ia jep lajmin e madh Milanit

17:20 | 25 Janar 2019

Më pak se një javë para përfundimit të dritares së transferimit të janarit, Juventusi po finalizon shitjen e mbrojtësit të tyre , Medhi Benatia, i cili ka qenë duke kërkuar që të largohet nga Juventusi gjatë muajve të fundit.

Kujtojmë se për shërbimet e mbrojtësi ishte i interesuar ekipi i Milanit .

Gjigantët e Serie A do të zëvendësojnë Marokianin me Martin Caceres i cili do të nënshtrohet testet e tij mjekësore me Zonën e Vjetër nesër përcjell ORAinfo.

Bianconerët gjithashtu janë të interesuar të nënshkruajnë Juan Mata si një agjent i lirë në verë.

Gjigantët e Serie A tashmë kanë arritur një marrëveshje me Aaron Ramsey për sezonin e ardhshëm dhe sipas Goal.com Mata mund të jetë nënshkrimi i tyre i ardhshëm i ardhshëm edhe pse Barcelona është në pozitë favorit e për spanjollin./ORAinfo/

Komento: