Juventusi nuk ndalet, e dëshiron mbrojtësin më të mirë në botë

19:17 | 09 Dhjetor 2018

Aftësitë fizike, mbrojtëse dhe vizioni i lojës: Matthijs de Ligt ka gjithçka për t’u bërë një nga mbrojtësit më të mirë në botë.

Nuk është çudi që në vetëm 19 vjet, djali i artë i Ajax ka tërhequr vëmendjen e shumë klubeve më të mira, Juventus dhe Barcelonës mbi të gjitha, të cilët janë gati të luftojnë njëri-tjetrin për ti siguaraar shërbimet e tij përcjell ORAinfo.

Juventusi është një nga klubet që e kanë ndjekur atë për një kohë të gjatë. Verën e kaluar, ata gjithashtu organizuan pritje për de Ligt në Torino, disa ditë përpara ndeshjes miqësore midis Italisë dhe Holandës më 4 qershor.

Ai vizitoi qendrën e re sportive Continassa dhe objektet e klubit nën drejtimin e Pavel Nedved dhe Mino Raiola, agjent i mbrojtësit holandez.

Ishte një situatë e kënaqur nga De Ligti, i cili deklaroi: “Më pëlqen shumë Torino, Juventusi është një klub i madh”.

Jo vetëm Bianconerët janë në lojtar, por edhe një klub tjetër italian, po e përcjell atë, Napoli. Në të vërtetë, gjithashtu De Laurentiis ka Ligt në listën e tij.

Megjithatë, të gjitha klubet janë paralajmëruar: Ajax po përgatisin ankandin, i cili dëshiron që De Ligt do të duhet të paguajë një shumë të madhe parash./ORAinfo/

Komento: