Juventusi po e sjellë dyshen shkatërruese të Realit në Torino

08:37 | 07 Qershor 2019

Real Madrid është gati të arrijë marrëveshje me yllin belg, Eden Hazard për transferimin e tij në ‘Santiago Bernabeu’.

Ardhja e Hazard në Real, do ta dëtyrojë klubin spanjoll që t’i largojë disa lojtarë për të ndihmuar në balancimin e finanface, blerje-shitje, përcjell ORAinfo.

Dy lojtarë e parë që pritet të largohen nga Real Madrid janë James Rodriguez dhe Isco. Për shër bimet e këtyre dy lojtarëve është i interesuar jashtëzakonisht kampioni italian, Juventus.

Ardhja e tyre të ‘Zonja e Vjetër’ përveç që do t’i bashkohen Ronaldos, pritet të jetë edhe një mundësi e mirë për ta rikthyer formën që kohëve të fundit e kanë humbur në Real. /ORAinfo/

Komento: