Juventusi po e transferon për 100 milionë “Cristiano Ronaldon” e ri – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Juventusi po e transferon për 100 milionë “Cristiano Ronaldon” e ri

12:25 | 02 Janar 2019

Juventusi është gati të sakrifikojë Paulo Dybala të nënshkruajë verën e ardhshme Kylian Mbappé, e Psg, raporton La Repubblica përcjell ORAinfo.

Sipas njoftimeve në Francë, Psg do të shesë në mes të Mbappé dhe Neymar në verë dhe Zonja e Vjetër është e interesuar fuqimisht në nënshkrimin e fituesit të Kupës së Botës 2018 në Francë.

Sa për La Repubblica, ndikimi ekonomik i një nënshkrimi të mundshëm të Mbappé nuk do të ishte aq i madh sa ai i Ronaldos.

Presidenti i Juventusit Andrea Agnelli zbuloi disa muaj më parë se pas nënshkrimit të Cristiano Ronaldos, objektivi i Juventusit është të nënshkruajë ‘një CR7 25-vjeçar’. Në thelb një lojtar i lartë në kulmin e karrierës së tij.

Mbappé i përshtatet përshkrimit dhe nuk do të jetë aq i shtrenjtë si Ronaldo, sepse 20-vjeçari nuk ka një agjent të madh që kërkon një bonus të madh nënshkrimesh .

Sipas Repubblica, Mbappé është nënshkrimi i ardhshëm i madh që synon Juventusin dhe ai mund të mbërrijë në Torino nëse Zonja e Vjetër e shet Dybala për të paktën 100 milionë euro./ORAinfo/

Komento: