Juventusi po “ngutet”, po e transferon yllin e Romës – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Juventusi po “ngutet”, po e transferon yllin e Romës

18:16 | 31 Maj 2019

Juventusi, po përshpejton në transferimin e yllit të Romës, Nicolo Zaniolo, i cili gjithashtu kërkohet nga Tottenham.

Siç raportohet nga Tuttosport, klubi beson se Zaniolo apo ylli i Fiorentina, Chiesa, do të nënshkruajë për kampionët në verë, dhe klubi po punon në të dyja anët për të mbyllur marrëveshjet përcjell ORAinfo.

Ekziston një besim se marrëveshja e Chiesa mund të jetë më e lehtë për të kapërcyer vijën, pas sezonit zhgënjyes të Fiorentinës, por Zaniolo do të ishte zgjedhja e preferuar.

Ai ende po vonon në nënshkrimin e një zgjatje të kontratës, pavarësisht se ka menduar disa herë që do të bëjë./ORAinfo/

Komento: