Ka firmosur të mos varroset, zbulohet çfarë ka kërkuar Maradona – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Ka firmosur të mos varroset, zbulohet çfarë ka kërkuar Maradona

22:50 | 26 Nëntor 2020

Maradona ka firmosur të mos varroset, zbulohet çfarë ka kërkuar legjenda e futbollit.

Legjenda argjentinase, Diego Armando Maradona u nda nga jeta ditën e djeshme, krejt papritur, duke tronditur botën e sportit dhe jo vetëm.

Megjithatë, legjenda argjentinase nuk mund të largohej nga kjo botë pa një çmenduri.

Gazetari argjentinas, Hernan Kastija, ka zbuluar një skenar të bujshëm së fundmi.

Ai shprehet se Maradona ka firmosur një testament, ku kërkon të mos varrosej kur të ndërronte jetë, por të balsamosej dhe trupi i tij të ekspozohej.

Familja e legjendës, e ka marrë së fundmi vesh këtë dhe tashmë është në një dilemë të madhe se çfarë duhet të bëjnë.

Komento: