Ka luajtur vetëm 139 minuta në fanellën e Milanit, ai po largohet në janar – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Ka luajtur vetëm 139 minuta në fanellën e Milanit, ai po largohet në janar

18:46 | 03 Janar 2019

Koha e Andrea Bertolasit në Milan duket të jetë afër një fundi. Pavarësisht vullnetit të Gennaro Gattuso për ta mbajtur atë gjatë verës së kaluar, Bertolacci nuk ka arritur të përmbushë pritjet deri më tani këtë sezon, pasi ai ka luajtur vetëm 139 minuta në të gjitha garat përcjell ORAinfo.

Kontrata e tij skadon në qershor, por Leonardo tashmë po përpiqet të gjejë një zgjidhje në këtë dritare të tregut, me qëllim të kursimit të 2 milion euro të pagës së tij.

Burime nga Calciomercato.com thonë se Bertolacci është afër Genoa, e cila kërkon një përforcim në mes të fushës.

Gjatë përvojës së tij të fundit me Rossoblu, ai shënoi 13 gola në 124 ndeshje (ndërmjet 2012 dhe 2015 dhe në fushatën 2017-2018).

Problemi i vetëm për të zgjidhur është ekonomik. Paga e lojtarit prej € 2 milion-një-vjeçare është shumë për Genoan që po përpiqet të gjejë një zgjidhje së bashku me lojtarin dhe AC Milan./ORAinfo/

Komento: