Ka vënë shtëpinë në shitje, ylli i Barcelonës po i bashkohet Neymarit te PSG

09:27 | 12 Dhjetor 2018

Një lajm i papritur vije nga Barcelona.

Ivan Rakitiç do të paketojë çantat e tij në verë, pesë vjet pas mbërritjes së tij dhe do të nënshkruajë për Paris Saint-Germain e Neymar Jr përcjell ORAinfo.

Kroati tashmë ishte treguar si objektivi kryesor i klubit kapital, i cili bëri një ofertë në verën e 90 milionë dhe se Barça e refuzoi.

Por, Rakitiç ka një marrëveshje me bordin, i cili ka premtuar të negociojë ofertat që i vijnë atij dhe do të kërkojë një shifër shumë më të ulët të 125 milionë që ata po kërkonin në të kaluarën.

Ish-ylli i Sevillas mbetet një lojtar kyç për Valverde, por në vitet e 30-ta, ai dëshiron të nënshkruajë një kontratë të fundit të madhe. Dhe në Paris ata ofrojnë një mega ofertë: 10 milion për sezonin.

Rakitiç ka vënë tashmë në shitje shtëpinë e tij në Castelldefels dhe ka drejtuar vajzat e tij në një shkollë franceze, kështu që përshtatja e tyre në Francë do të ishte më i lehtë./ORAinfo/

Komento: