Kadri Veseli: Drejtësia të godasë pa mëshirë ata që kryen krimin ndaj të miturës në Denas – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Kadri Veseli: Drejtësia të godasë pa mëshirë ata që kryen krimin ndaj të miturës në Denas

22:35 | 06 Shkurt 2019

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, njëherësh kryetar i PDK-së, Kadri Veseli ka reaguar lidhur me rastin e fundit në Drenas, ku u raportua për keqpërdorimin e një vajze të mitur nga mësimdhënësi dhe një pjesëtarë i Policisë së Kosovës.

Veseli ka thënë se shpreh indinjatën e tij të thellë për ngjarjen e fundit të vajzës në Drenas.

AI tutje kërkoi nga autoritete përgjegjëse që të marrin veprimet e duhura, me qëllim që drejtësia të godasë pa mëshirë ata të cilët e bënë këtë krim.

Postimi i plotë:

Shpreh indinjatën time të thellë për ngjarjen e fundit të një vajze në Drenas. Kërkoj nga autoritetet përgjegjëse që të marrin veprimet e duhura, me qëllim që drejtësia të godasë pa mëshirë ata të cilët e bënë këtë krim.

Komento: