Kaka jep deklaratë shokuese për Ronaldon – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Kaka jep deklaratë shokuese për Ronaldon

16:26 | 30 Dhjetor 2018

Ish-mesfushori i Milanit, Kaka ka lavdëruar ish-shokun e Real Madridit dhe sulmuesin e Juventusit, CristianoRonaldos duke e quajtur një person të madh.

Kaka luajti me Ronaldon për tre vjet në Real Madrid, derisa braziliani u kthye në Milano në vitin 2013 dhe ai mund të fliste vetëm për numrin 7 përcjell ORAinfo.

“Cristiano nuk është vetëm një kampion por edhe një person i madh”, tha ai për SporTV.

“Ai ishte gjithmonë i vëmendshëm, i zhytur në mendime dhe i disponueshëm për të gjithë në dhomën e veshjes. Mirë, ndoshta ai ishte pak menemadh … por ai gjithmonë sillet mirë.

“Ai më ndihmoi shumë, madje edhe më ndihmoi gjatë intervistave. Unë kurrë nuk kam pasur ndonjë problem me të si ndonjë nga shokët e mi”, ka thënë Kaka./ORAinfo/

Komento: