Kaka tregohet i madh: Refuzon Gallianin, nuk e tradhtojë Milanin – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Kaka tregohet i madh: Refuzon Gallianin, nuk e tradhtojë Milanin

10:09 | 15 Shkurt 2019

Ish drejtori i i Milanit, Adriano Galliani, aktualisht është CEO i Monzës, pasi klubi u ble nga ish pronari i Milanit, Silvio Berluskoni.

Galliani dha një intervistë në La Gazzetta dello Sport, në të cilën ai zbuloi më shumë rreth projektit në Monza, si dhe duke zbuluar se ai u përpoq të kontaktojë Kakën për t’u bashkuar me stafin atje, përcjell ORAinfo.

“Unë kujdesem për klubin me të njëjtin entuziazëm që kisha në Milano, dhe në janar ne përfunduam 30 operacione të tregut: 16 të ardhur dhe 14 nisje, takova drejtorët dhe presidentët në shtëpinë time siç kam bërë më parë. Ne shaka, i thashë atij se sapo biseduam për Pirlo dhe Kaka”.

“Kaka? Ai më tha jo, e pyeta për të ardhur në Monza, por ai nuk donte të linte Sao Paolo dhe djemtë e tij”.
“Kam pasur disa oferta nga klubet e tjera, por gjithnjë kam refuzuar, nuk mund ta tradhtoj Milanin tani jam kthyer në shtëpi”, ka shpjeguar Galliani. /ORAinfo/

Komento: