Kalinic, nënshkrimi më i dështuar

18:08 | 09 Janar 2019

Ish sulmuesi i Milanos Nikola Kaliniç ka fituar Bidone d’Oro si nënshkrimin më i keq për 2018, duke dominuar në votim përpara Patrik Schick dhe Andre Silva.

Çmimi ‘Golden Bin’ i dorëzohet lojtarit që ka më shumë të zhgënjyer pas transferimit të Serie A, përcjell ORAinfo.

I dhënë nga faqja e internetit Calciobidoni, mbi 13,000 njerëz votuan nga një listë e shkurtër e kandidatëve, përfshirë Marko Pjaca në pronësi të Juventusit, Henrique Dalbert nga Interi, skuadra e tij Nerazzurri Joao Mario, ish-mbrojtësi i Juventus Benedikt Howedes dhe mesfushori i Milanit Hakan Calhanoglu.

Fituesi ishte Kaliniç, i cili vetëm mori 49.1 për qind të votave për shfaqjet e tij katastrofike pas lëvizjes nga Fiorentina në Milano.

Ai u huazua në Atletico Madrid këtë verë, ndërsa Andre Silva u dërgua në Sevilla dhe erdhi në vendin e tretë me 13.3 për qind.

Ndarja e palës së Milanit ishte një sulmues tjetër, duke shkelur Schick-in e Romës të papërshtatshëm me 19.3 për qind të votave.

Kaliniç pason Gabigol, i cili ishte fituesi i 2017 pasi nuk arriti të fillonte një ndeshje të vetme Serie A për Interin, pas një transferimi prej 29.5 milion eurosh. /ORAinfo/

Komento: