“Kallet flakë” Milani, “Gattuso” i ri po e vesh fanellën kuqezi – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet
Lajmet e fundit
12 °C

“Kallet flakë” Milani, “Gattuso” i ri po e vesh fanellën kuqezi

16:12 | 21 Korrik 2019

Drejtori sportiv i Empoli, Pietro Accardi i ka konfirmuar Gazzetta dello Sport se mesfushori, Ismael Bennacer është vendosur të bashkohet me Milanin.

Bennacer, 21 vjeç, humbi vetëm një ndeshje për Empoli sezonin e kaluar dhe ishte një lojtar kyç edhe te Algjeria, që fitoi Kupën e Kombeve të Afrikës, përcjell ORAinfo.

“Unë e shoh Gattuso në Bennacer sepse ai ka një dëshirë të madhe për të luftuar,” tha Accardi. “Mbaj mend diçka që bëri kundër Fiorentinës: Ismaeli fiton topin, një kundërshtar bie mbi të dhe ai merr një prerje me teknikën e tij.

“Ai merr për të fituar topin përsëri dhe lufton shumë. Tifozët në San Siro do ta duan atë: ata duan të shohin lojtarët që djersen dhe luftojnë deri në minutën përfundimtare “./ORAinfo/

Komento: