Kalon projekligji për pagat – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Kalon projekligji për pagat

13:19 | 29 Janar 2019

Komisioni për Administratë Publike ka miratuar projektligjin për pagat i cili tani do të shkojë edhe në komisionet tjera të Kuvendit pas mbledhjes që u mbajt sot.

Megjithatë, sot nuk kanë kaluar dy nenet të cilat rregullojnë pagat në ndërmarrjen publike dhe në transmetuesin publik.

Sipas anëtarëve të Komisionit, me këtë po shkelet privatësia e RTK-së.

Komento: