‘Kapiteni i Milanit po e tepron me imazhin e tij’ – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

‘Kapiteni i Milanit po e tepron me imazhin e tij’

11:11 | 26 Janar 2019

Ish-menaxheri i Milanit Arrigo Sacchi beson se Alexio Romagnoli dhe Patrick Cutrone duhet të përmirësojnë sjelljen e tyre.

Tani 72, Sacchi është një nga drejtuesit më të mëdhenj të të gjitha kohërave për revolucionin taktik që ai solli në lojë.

Ai e mori Italinë në finale të Kupës Botërore të FIFA-s në vitin 1994, duke fituar Kupën Evropiane dy herë në Milano dhe duke fituar Serie A në vitin 1988.

Sacchi sapo kishte biseduar me Gazzetta dello Sport dhe ai dha mendimin e tij për Alessio Romagnoli dhe Patrick Cutrone.
“Romagnoli është rritur më pak se sa pritej”, ka thënë ai, përcjell ORAinfo.

“Ai ka cilësitë e mëdha, por ai duhet të punojë shumë, duke i kushtuar më pak vëmendje imazhit dhe mënyrës se si ai duket. Ai shkon me doreza dhe mëngë të shkurtra, pavarësishtë se a është ftohtë apo jo”, ka thënë ai.

Ai ka folur edhe për Cutronen.

“Cutrone mund të bëhet një sulmues i madh. Ai duhet të shikojë më shumë sjellje të tij:, tha ai. /ORAinfo/

Komento: