Kaq është shuma marramendëse me të cilën u gjobit Nainggolan – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Kaq është shuma marramendëse me të cilën u gjobit Nainggolan

08:16 | 24 Dhjetor 2018

Dënimi i Radja Nainggolan me një gjobë prej 100,000 euro për vonesa të përsëritura ishte paralajmërimi i Interit për t”u përmirësuar ai ose në të kundrtën do të largohet përfundimisht nga skuadra.

Mesfushori zyrtarisht u pezullua nga aktiviteti i futbollit për arsye disiplinore të dielën përcjell ORAinfo.

Megjithëse nuk është dhënë asnjë sqarim formal, por raportohet gjerësisht se ‘Ninja’ u shfaq vonë në mënyrë të përsëritur për trajnim gjatë javës së kaluar.

Shefi i ri i Interit, Beppe Marotta ka sjellë të njëjtën disiplinë të ashpër që kishte në Juventus dhe donte të dërgonte një mesazh duke dënuar një lojtar yll.

Nuk ishte ndryshe kur Leonardo Bonucci u dërgua në tribunat gjatë një ndeshjeje të Ligës së Kampionëve kundër Monakos, pasi debatoi publikisht me trajnerin Max Allegri.

Nainggolan është gjobitur edhe me një raport prej 100,000 eurosh dhe do të lihet jashtë sfidave të rëndësishme të Serie A të së mërkurës me Napolin e dytë të vendosur.

Kjo gjithashtu vepron si një paralajmërim për Nainggolan se sjellja më e çuditshme nuk do të tolerohet, kështu që nëse ai rrëshqet përsëri, ai mund të vihet në treg./ORAinfo/

Komento: