Kaq milionë ofrohet për tu ndeshur përsëri Khabib dhe McGregor – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Kaq milionë ofrohet për tu ndeshur përsëri Khabib dhe McGregor

21:44 | 23 Dhjetor 2018

Një ofertë marramendëse ka ardhur në drejtim të Khabib Nurmagomedov për të zhvilluar një ndeshje tjetër me Conor McGregor, sipas babait të luftëtarit rus.

Ndeshja e shumëpritur mes dyshes është zhvilluar në tetor në të cilën Nurmagomedov e ka mposhtur McGregorin në raundin e katër.

Gjithsesi, ndeshja më e shikuar e UFC do të mbahet mend për sherrin që ndodhi pas përfundimit të saj.

“Ata kanë ofruar 15 milionë dollarë për revanshin me McGregor”, shprehet babai i Khabib për Sport 24. “Por ne duam 30 milionë! Ka luftëtarë të tjerë në radhë që meritojnë të ndeshen me Khabib. Duhet t’i respektojmë si luftëtarë. “Mendoj se Ferguson e meriton më tepër se Conor. Khabib i kanë mbetur edhe katër ndeshje, pastaj do të dalë në pension”.

Komento: