Katastrofë për Barcelonën, yllin 75 milionësh pranon të transferohet te PSG

15:14 | 07 Dhjetor 2018

Frenkie De Jong, ylli i Ajax, mund të hyjë shpejt në Ligën 1 duke u transferuar në PSG.

Sipas De Telegraaf, u zhvillua një takim midis drejtorit sportiv të klubit të Parisit, Antero Henrique dhe Marc Overmars, homologut të tij nga Ajax përcjell ORAinfo.

Duket sikur për transferimin e mesfushorit të ri, Ajax do të kërkonte 75 milionë euro dhe PSG tashmë e pranoi marrëveshjen

De Jong do të bashkohej me Neymar dhe shokët e tij të ri gjatë verës së ardhshme. Për lojtarin e ri ka edhe interesin e Manchester City./ORAinfo/

Komento: