Katastrofë për Milanin, i ndodhi edhe kjo gjë – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Katastrofë për Milanin, i ndodhi edhe kjo gjë

09:22 | 23 Dhjetor 2018

Milan ka hedhur boshllëqe në tri ndeshje të njëpasnjëshme në Serie A për herë të parë që nga nëntori i vitit 2001, por problemet shkojnë më thellë.

Rossonerët kanë marrë vetëm dy pikë nga tre raunde, por çështja më e madhe është në sulm, përcjell ORAinfo.

Askush nuk ka shënuar në Serie A për Milanin që nga dënimi i Franck Kessie për të mundur nga Parma 2-1 më 2 dhjetor.

Një çift prej 0-0 ndaj Torinos dhe Bolognes siguroi preludën për humbjen e shtunë 1-0 në shtëpi ndaj Fiorentinës.

Problemi shtrihet më tej prapa kësaj.

Duke analizuar gjashtë raundet e fundit të Serie A, Diavolo shënoi tre gola, por vetëm Patrick Cutrone kundër Parma ishte nga loja e hapur.

Së bashku me dënimin e Kessie kundër Parma, barazimi 1-1 në Lazio më 25 nëntor ishte një gol i vetë Wallace.

Forma e Gonzalo Higuain po shkakton shqetësim të vërtetë, pasi shënimi i tij i fundit i Serie A ishte më 28 tetor në një fitore 3-2 ndaj Sampdoria.

Duke marrë parasysh edhe ndalimin me dy ndeshjeve, Pipita nuk ka gjetur rrjetin për gjashtë lojërat e fundit. /ORAinfo/

Komento: