Katastrofë për Milanin, ja cilët lojtarë do të mungojnë kundër Fiorentinës

18:16 | 19 Dhjetor 2018

Milan do të paraqitët kundër Fiorentinës me dy mungesa të mëdha.

Franck Kessie dhe Tiemoue Bakayoko janë pezulluar me mos lojë kundër Fiorentina, në mesin e pesë lojtarëve që nuk mund të paraqiten me Milanin, përcjell ORAinfo.

Komisioni Disiplinor nxori vendimet e tij pas javës 16 të fundit të ndeshjeve.

Bakayoko u ndëshkua me karton të kuq kundër Bolognes, duke rezultuar në një ndalim të menjëhershëm të një ndeshje, ndërsa Kessie mori kartonin e tij të pestë të verdhë.

Kjo do të thotë se Milanit do t’i mungojë komplet mesfusha starutese.

Gjithashtu, Milan dhe Roma u gjobitën 3,000 euro pasi tifozët e tyre hodhën fishekzjarre. /ORAinfo/

Komento: