Këshilltari i Kadri Veselit ka një porosi për Albin Kurtin – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Këshilltari i Kadri Veselit ka një porosi për Albin Kurtin

23:09 | 25 Dhjetor 2019

Këshilltari i Kadri Veselit ka bërë një thirrje për Albin Kurtin.

Avni Bytyçi, këshilltar i liderit të PDK-së, Kadri Veseli, ka komentuar dështimin e arritjes së marrëveshjes ndërmjet LVV-së me LDK-në, ndërsa arsyetimin e Albin Kurtit me videomesazh e cilëson si demaskim të Vetëvendosjes.

Bytyçi ka shkruar në faqen e tij në Facebook se Albin Kurti nesër në seancë duhet të përgjigjet në një pyetje që vet Kurti ia kishte bërë Kadri Veselit më 2017 kur i pati thënë “urdhëro matu”.

Statusi i plotë i Avni Bytyçit pa ndërhyrje:

Kur Albini Kurti e demaskon Levizjen Vetevendosje.

Para pak castesh lideri i VV-se z. Kurti e publikoj nje video me nje mesazh te shumepritur, e besa mese te ditur. NUK KA MARREVESHJE.

Neser seanca konstituive do te deshtoj, qytetaret e Kosoves do te jene peng i matematikave te interesit qe nuk ju nxjerr kurr barazimi ne mes LVV-se dhe LDK-se.

Por ne fillim ju ftoj ta shikoni vidoen e sapo publikuar nga z. Kurti. Shikoni detajet. Kjo video eshte incizuar shume me heret, pasi qe qellimi i z. Kurti dhe partise se tij nuk ishte koalicioni me

LDK-ne. Por viktimizimi i mjaftueshem per t’ia lene fajin LDK-se, e per te krijuar epersine morale ne zgjedhje qe ata kane pasur synim qe nga fillimi.

Me nje mesazh tejet shfajesues sipas z. Kurti, vetem LVV ka dhene, ndersa LDK vetem sa ka perfituar.

Dy palet jane treguar te paafte per nje marreveshje bazike per te qeverisur, ndersa Levizja Vetevendojse po kerkon nje shance te dyte. Por edhe sikur te dilnin prape te paret VV-ja, a e kane shtruar pyetjen se me kend do te bashkqeverisin ne te ardhmen?

Ndersa une e kam vetem nje kerkese per z. Kurtin, ne fakt eshte e njejta qe ai ia kishte bere Kadri Veselit ne Kuvendin e Kosoves, ne vitin 2017

Urdheroni z. Kurti shkoni neser ne Kuvendin e Kosoves edhe matuni, matuni se Kuvendi duhet te konstituohet!

Komento: