Kështu e uron Kadri Veseli, Pavarësinë e Kosovës – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Kështu e uron Kadri Veseli, Pavarësinë e Kosovës

11:09 | 17 Shkurt 2019

Me rastin e përvjetorit të Pavarësisë, edhe kryeparlamentari Veseli ka bërë një urim.

Ai ka thënë se Kosova ka lindur për të qëndruar gjithmonë si gardian i lirisë.

Veseli ka kujtuar edhe të gjithë heronjtë, që dhanë jetën për Pavarësinë e Kosovës.

“Shteti ynë ka lindur për të qëndruar përgjithmonë gardian i lirisë dhe pavarësisë së Kosovës. Urime Dita e Pavarësisë. Lavdi atyre që ranë për këtë ditë të madhe”, ka shkruar Kadri Veseli, në Facebook.

11 vjetorin e Pavarësisë e kanë uruar edhe liderë nga shtete të ndryshme të botës.

Komento: